Tagged Under: ,

SATILIK İLGİNÇ ÜRÜNLER (8 Tane)

 • Sosyalleşelim!
 • Bazı ürünler ve hizmetler vardır ki normalde ya yapılmaz ya da ücretli yapılmaz. Theatlantic.com bunların bir kısmını derlemiş. Ben de Oddee aracılığı ile bunların 8 tanesini sizler için paylaşıyorum.

  1) Ücretli Hapishane : Geceliği 90 dolar
  Kaliforniya'daki Santa Ana hapishanesinde diğer suçlulardan ayrı olarak temiz ve konforlu bir hücrede geceliği 90 dolara hapis yatabilirsiniz. Amerikadaki hapishanelerde erkeklerin birbirine tecavüz etmesine fazlaca rastlandığını düşünürseniz, faydalı bir hizmet diyebiliriz.
  2) Hindistanlı Taşıyıcı Anne : 8000 Dolar
  Ülkemizde yasal değil fakat yurtdışında  amerika ve avrupa da çocuk sahibi olamayan aileler ya da bir tarafını fazla gerdirmek istemeyen kendi yaratılışına saygı duymayan bazı kadınlar için bu hizmet veriliyor. Hindistanda bu hizmet amerikadaki fiyatların 3'te biri fiyatında, yaklaşık 8.000 dolar.

  3) Doktor Cep Numarası
  Tabiki satılık olan numara değil, cep telefonu üzerinden muayene ve sağlık bilgisi hizmeti. Ülkemizde yok, dünyada ise yeni yeni artıyor. "Concierge Doktor" diyorlar. Türkçesi kapıcı doktor oluyor ama anlamsal olarak tam çevirisini bilemiyorum.
  4) İlaç Firmalarına Kobay İnsan
  İlaç sektörü oldukça gelişmiş ve büyük paraların döndüğü bir sektör, adamlar gerekirse hastalığı üretip ya da söylentisini yayıp sonra ilaç satma peşindeler(Bkz: En son domuz gribi yaygarası) Ve bu sektörde kullanılan ilaçların etkilerinin önce denenmesi gerekiyor. İlk deneyler hayvanlar üzerinde yapıldıktan sonra insanlar üzerinde de etkileri gözleniyor ve piyasaya çıkıyor. İşte bu kobay insanlara 7.500 dolar değer biçiliyor. Tabi bizim ülkemizde değil. Bizde gelir seviyesi düşük insanlara ücretsiz ilaç ! adı altında bazı doktorlar tarafından yutturuluyor.

  5) Kalabalık Olmayan Özel Şerit 8 $
  Aslında bu olay bizim için hiç tuhaf değil. bizde zaten köprü ve otoyollar ücretli. Amerika'da da Minneapolis, San Diega, Houston , Seatle ve başka bazı şehirlerde trafik yoğunluğunu hafifletmek için bazı şeritler ücretli oluyormuş. 


  6)Kan Plazması 35 $
  Aslına bakarsanız iyi para.  Beyaz kan diye tabir edilen kan plazmasını normal bir insan 2 haftada bir verebiliyor. Ülkemizde bunun için para veren yer ben görmedim. Bizim kültürümüzde zaten "bağış" esastır. Eğer satacak yer olsaydı ayda 70 dolar hiç de kötü değil. Organik bir ATM gibi kullanırdık vücudumuzu.
  7)  Kuyruğa Girip Sıra Bekleme Saati 36 $
  Linestanding.com isimli site Washington kentinde sıra bekleme hizmeti sunuyor. Örneğin vize-pasaport işlemleri gibi uzun sıra bekleme gerektiren işlerde zenginlere ve vakti değerli olanlar için işe yarar olabilir. Ülkemizde işe bu işlem oldukça masraflı olabilir. Basit bir su elektrik ödemesi kuyruğunda bile saatlerce bekleyebiliyorsunuz. Akbil, pomem başvuruları ve bazı kamu işe alım başvuruları gibi işlerin kurukları ise kilometreleri bulduğu oluyor. Saati 36 dolardan iyi öpülürsünüz.

  8) Paralı Asker Günlük 1000 dolar
  Bu ücret kişinin milliyeti, deneyimi ve niteliklerine göre değişiyor. Somali ve ya Afganistan'da günlük 1000 Dolar diyorlar. Ben Oddee.com'un yalancısıyım..